Sigma Trade, kabiny parowe z sauną i wanny z hydromasażem ESSENTE
NAJNOWSZE PRODUKTY

Wanna z hydromasażem przyścienna

Wanna z hydromasażem przyścienna
Seria produktu: Castylia
Nr katalog.: SGM-9103
Cena brutto*: 4149 zł

Panel natryskowy

Panel natryskowy
Seria produktu: Ambition
Nr katalog.: SGM-SN-8768 Czarny
Cena brutto*: 799 zł
AKTUALNOŚCI
28.10.2016
Rusza kolejna promocja na produkty marki Essente. Tym razem będą to wanny z hydromasażem
23.06.2016
TYLKO TERAZ 10 tygodni z 10% rabatem na kabiny prysznicowe z hydromasażem i sauną
Kategorie wiadomości

Najczęściej zadawane pytania

 

W tej części znajdą Państwa odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące działalności naszej firmy oraz oferowanych przez nas produktów i usług. Pytania zostały pogrupowane w odpowiednie działy tematyczne, aby jak najszybciej mogli Państwo odnaleźć odpowiedź na interesujące Państwa zagadnienia.

Pytania dotyczące marki Essente i oferowanych przez nas produktów
 • Co to jest Essente?
  +

  Essente to marka produktów, obejmująca takie kategorie produktów jak kabiny parowo-masażowe, wanny z hydromasażem, kabiny natryskowe, panele i kolumny natryskowe. Marka ta obejmuje więc głównie urządzenia i produkty z kategorii wyposażenia łazienek. Marka Essente należy do naszej firmy, Sigma Trade s.c., z siedzibą w Białymstoku.

 • Kto jest producentem marki produktów Essente?
  +

  Producentem w świetle przepisów prawa polskiego jesteśmy my, definicja producenta została jednoznacznie określona w ustawie z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów. W świetle definicji tejże ustawy poprzez producenta należy rozumieć cyt.:

  ,,(...) przedsiębiorcę prowadzącego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub w Unii Europejskiej działalność polegającą na wytwarzaniu produktu albo każdą inną osobę, która występuje jako wytwórca, umieszczając na produkcie bądź do niego dołączając swoje nazwisko, nazwę, znak towarowy bądź inne odróżniające oznaczenie, a także osobę, która naprawia lub regeneruje produkt."

 • Gdzie produkowane są produkty marki Essente, czy są to produkty polskie?
  +

  Większość oferowanych przez nas produktów produkowana jest aktualnie w Chinach. W dobie globalizacji zakłady produkcyjne mogą być umiejscowione w różnych częściach świata, nie należy się zatem dziwić, iż my postępujemy podobnie. Tak postępują w tej chwili największe korporacje, zresztą według szacunków GUS aktualnie 95% armatury i elementów wyposażenia łazienek oferowanych na rynku polskiem produkuje się właśnie w Chinach.

  Cały etap produkcji jest przez nas nadzorowany, wszystkie rozwiązania technologiczne dotyczące produktów zostały wymyślone oraz udoskonalone przez nasz zespół wykwalifikowanych pracowników. Naszą markę wyróżnia to, iż w porównaniu do taniej konkurencji wiele detali produktów jest znacznie lepszej jakości (np. rolki, grubość powłoki produktu, rodzaj użytej elektroniki itp.). Kupując nasze produkty Klienci zawsze otrzymują też instrukcje w języku polskim, pełne wsparcie techniczne ze strony naszego Centrum Serwisowego, dostęp do części zamiennych od ręki, możliwość montażu na terenie całego kraju zakupionego produktu przez nasze APS (autoryzowane punkty serwisowe).

 • Jakie produkty macie Państwo w swojej ofercie?
  +

  W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty w kategoriach: wanny z systemami hydromasażu, kabiny parowo-masażowe, panele natryskowe z hydromasażem, kabiny natryskowe klasyczne. Docelowe portfolio produktów zostanie rozbudowane o inne powiązane tematycznie kategorie produktów, związane z artykułami wyposażenia łazienek.

Pytanie dotyczące montażu produktów
 • Czy kabina parowa sprzedawana jest w całości (złożona), czy do montażu?
  +

  Wszystkie kabiny parowo masażowe spakowane są w 4 lub 5 paczek, do samodzielnego montażu, polegającego na połączeniu elementów kabiny. W takiej postaci produkt jest dostarczany do Klienta finalnego. Akcesoria w postaci luster, wieszaków, poręczy, armatury znajdują się wewnątrz paczek. Baterie termostatyczne są zawsze zamontowane fabrycznie na panelu natryskowym. W wybranych modelach generatory pary są również już zamontowane fabrycznie, tj. osadzone i przymocowane do stelażu brodzika. W niektórych modelach naszych produktów również przednie szyby frontowe są już zmontowane fabrycznie.

 • Czy w trakcie montażu kabiny parowej używa się silikonu?
  +

  W oferowanych przez nas produktach profile poszczególnych elementów kabiny są precyzyjnie do siebie dopasowane. Jednakże ponieważ takie produkty mają bezpośrednią styczność z wodą i parą wodną, wydobywającą się podczas pracy sauny parowej, zalecane jest używanie silikonu bezbarwnego w tubach na wszystkich elementach, które są łączone ze sobą (szyby frontowe, szyby boczne, daszek, brodzik). Użycie silikonu sanitarnego zapewni optymalną hermetyczność produktu i uniknięcie niepotrzebnych przecieków. Pod tym kątem nasze produkty nie różnią się specjalnie od innych ofert na rynku (prosimy pamiętać iż zawsze przy montażu tego typu produktów używa się materiałów uszczelniających). Spasowanie poszczególnych elementów w naszych produktach powoduje, iż nie ma konieczności zużywania przysłowiowego "wiadra" silikonu, do prawidłowego uszczelnienia zazwyczaj nie zużywa się nawet jednej tuby silikonu.

 • Jak podłączyć tego typu urządzenie? Czy musi zrobić to Państwa serwis? Gdybym zdecydował/a się na samodzielne podłączenie nie stracę gwarancji?
  +

  W większości przypadków produkty Essente sprzedawane są do tzw. montażu w zakresie własnym. Jednakże sugerujemy montaż przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami w zakresie montażu urządzeń sanitarnych. Listę naszych APS (autoryzowanych punktów serwisowych) znajdziecie Państwo w dziale 'Serwis/Punkty Serwisowe'. Samodzielne złożenie kabiny lub przyłączenie wanny z hydromasażem nie spowoduje utraty gwarancji pod warunkiem, że zostanie przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi normami w szczególności w zakresie połączeń sanitarnych i elektrycznych. Gwarancją są objęte wszystkie podzespoły wanny czy też kabiny masażowej - nie ma znaczenia czy montujecie je Państwo samodzielnie, czy też montaż zostanie zlecony naszemu APS bądź innej wyspecjalizowanej firmie - gwarancja będzie nadal obowiązywać.

  W większości modeli produkty Essente są urządzeniami wolnostojącymi (tak jak pralka czy lodówka). Do podłączenia wanny lub kabiny parowej potrzebne są: odpływ wody, zawory ciepłej i zimnej wody, wyprowadzone przyłącze elektryczne.

 • Czy można podłączyć kabinę lub wannę z baterią termostatyczną w mieszkaniu/domu gdzie wodę ogrzewa bojler? Czy będzie miało to wpływ na temperaturę wody i ciśnienie?
  +

  Istnieje możliwość podłączenia baterii termostatycznej w domu gdzie wodę podgrzewa bojler. Zakres temperatur wody na baterii termostatycznej waha się w przedziale: od 25°C do 60°C. Jeżeli woda nagrzana w bojlerze posiada temp. wody < 60°C wówczas osiągnięcie temp. wody 60°C na baterii termostatycznej będzie niemożliwe.

 • Jakie ciśnienie wody jest potrzebne do prawidłowego działania takiego urządzenia?
  +

  Ciśnienie robocze wody powinno wynosić 2,5 bar – 5,0 bar (jest to wartość ciśnienia wg. polskiej normy dla mieszkaniowych instalacji wodnych).

 • Czy w zestawie montażowych znajdują się wężyki przyłączeniowe do instalacji wodnej? Czy są one objęte gwarancją?
  +

  W każdym oferowanym przez nas produkcie znajdują się takie wężyki stalowe, aczkolwiek nie stanowią one integralnej części produktu oraz nie są one objęte gwarancją. Wężyki te powinny być używane jedynie do tymczasowego i doraźnego przyłączenia produktu do instalacji wodnej oraz sprawdzenia poprawności jego pracy w trakcie montażu. Po zakończeniu montażu Klient we własnym zakresie powinien zakupić wężyki przyłączeniowe, celem trwałego podłączenia produktu do instalacji wodnej.

  Nie objęcie gwarancją załączonych wężyków stalowych nie wynika z ich jakości, ale z tego, iż często Klienci, dokonując montażu samodzielnie próbują na siłę, do oporu dokręcić nakrętki mocujące, co jest kardynalnym błędem i często skutkuje ukrytym zerwaniem i uszkodzeniem nasady stalowej wężyka. Efektem finalnym może być późniejsze wyrwanie głowicy wężyka lub jego pęknięcie pod wpływem ciśnienia wody oraz zalanie pomieszczenia, w którym znajduje się produkt. W związku z powyższym aktualnie nie udzielamy na załączone wężyki gwarancji.

 • Czy kupując produkt otrzymam instrukcję montażu w języku polskim?
  +

  Każde urządzenie Essente z kategorii kabin parowo-masażowych lub wanien z hydromasażem posiada „Instrukcję montażu i użytkowania” w języku polskim, wraz z rysunkami technicznymi. Zawarte są tam wszystkie informacje dotyczące przeprowadzenie instalacji produktu, a w szczególności instalacji wodnej i elektrycznej. Dodatkowo schematy przyłączeniowe znajdują się przy opisie każdego produktu w dziale Produkty.

 • Czy kabinę masażową można zamontować w budynku wyposażonym w instalację hydroforową?
  +

  Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań przy takim zestawieniu urządzeń.

 • Nie mam w łazience doprowadzonej "siły" czyli zasilania trójfazowego 400V - czy mogę podłączyć kabinę parową oraz wannę z hydromasażem?
  +

  Urządzenie Essente przystosowane są do napięcia 230V ± 10% (50Hz), a więc są całkowicie zgodne z wytycznymi zawartymi w zapisach Polskiej Normy PN-IEC 60038:1999 „Napięcia znormalizowane IEC” oraz przepisach UE. Nie jest więc wymagane doprowadzenie zasilania trójfazowego 400V. Aby prawidłowo przygotować instalację elektryczną pod przyłączenie produktu prosimy zajrzeć do działu Porady/Instalacja Elektryczna.

 • Większość kabin posiada wbudowany wentylator. Czy jest potrzeba jego podłączenia do zewnętrznego systemu wentylacji?
  +

  Wszystkie kabiny prysznicowe z zadaszeniem wyposażone są w wentylator elektryczny, który po uruchomieniu wydobywa parę na zewnątrz kabiny. Biorąc pod uwagę fakt, iż w większości przypadków kabiny umieszczane są w łazienkach, a więc z założenia wyposażonych w system wentylacji, para wodna zostanie usunięta na zewnątrz pomieszczenia, nie ma potrzeby więc instalowania dodatkowych przewodów odprowadzających parę bezpośrednio z kabiny prysznicowej.

 • Kabiny i wanny wyposażone są w funkcję słuchania radio. Czy należy podłączyć do nich antenę radiową?
  +

  Nie, nie ma takiej potrzeby. W skrzynkach terminalowych sterowniczych znajduje się przewód dwużyłowy, pełniący funkcje anteny. Jest on na tyle skuteczny, że większość standardowych stacji radiowych powinna być odbierana bez potrzeby przyłączenia zewnętrznej anteny.

Pytanie dotyczące użytkowania produktów
 • W jaki sposób czyści się i konserwuje tego typu urządzenia? Czy do czyszczenia używa się jakichś specjalnych środków?
  +

  Czyszczenie kabin parowych, wanien z układami hydromasażu nie są czynnościami skomplikowanymi. W celu dokładnego zapoznania się z zasadami czyszczenia i konserwacji tego typu urządzeń zapraszamy do sekcji Porady.

 • Co to jest ozon i jak działa? Gdzie się znajduje ozonator i czy trzeba go wymieniać co jakiś czas?
  +

  Ozon jest niebieskim gazem, o większej gęstości od powietrza. Powietrze po burzy ma zapach ozonu (powstaje w temperaturze łuku elektrycznego podczas uderzeń piorunów). W stanie wolnym występuje w atmosferze, powstaje w górnych warstwach atmosfery pod wpływem promieniowania ultrafioletowego w wyniku rozpadu cząsteczek O2 pod wpływem światła i dalszego łączenia się ich. Ozon produkowany jest w wysokim stężeniu przy niskim zużyciu energii. Zużycie energii wynosi mniej niż 7 kW na kilogram produkowanego ozonu. Ma on moc niszczenia struktury rozrodczej bakterii, a jego właściwości bakteriobójcze są najskuteczniejsze spośród wszystkich innych środków sterylizacyjnych. Konstrukcja generatora sprawia, że zajmuje on stosunkowo mało miejsca i jest lekki. Ozon może być używany do oczyszczania oraz dezynfekcji wody oraz powietrza. Ozon eliminuje poczucie zmęczenia, przyspiesza metabolizm, odkaża organizm i poprawia krążenie krwi. Ozon w naszych produktach wytwarzany jest za pomocą specjalnego urządzenia określanego jako "ozonator".
  W kabinach prysznicowych wykorzystywany jest ozonator powietrzny a wannach ozonator wodny. Ozonator w przypadku kabin zlokalizowany jest w górnej części kabiny prysznicowej (najczęściej na daszku), natomiast w wannach w dolnej jej części, za obudową. Generatora ozonu nie wymienia się, ani też nie nabija się go żadnymi specjalnymi substancjami. Ozon wytwarzany jest poprzez układ elektryczny, w sposób zbliżony do tego, jak powstaje on naturalnie.

 • Co to jest funkcja samooczyszczania wanny i w jaki sposób działa?
  +

  Funkcja samooczyszczania dysz wodnych polega na zastosowaniu systemu drenażu umożliwiający całkowite pozbycie się wody z przewodów na zasadzie „wydmuchania”. Wyższe modele są wyposażone w możliwość osuszania kanałów wodnych oraz powietrznych przy użyciu ciepłego powietrza. Samooczyszczanie dysz minimalizuje możliwość zalęgania się bakterii w przewodach wodnych wanny i rozwijaniu się planktonu znajdujących się w wodzie po kąpieli.

 • Czego należy robić, żeby uniknąć zapchania dysz - czy te dysze trzeba odkręcać i je czyścić?
  +

  Przestrzegając kilku podstawowych zasad, całkowicie uniknie się jakiegokolwiek zapychania dysz wodnych lub powietrznych. Przede wszystkim należy starać się unikać mycia głowy w wannie. Co prawda wirnik zwrotny wody, który pobiera wodę ze środka wanny i rozprowadza ją do dysz, wyposażony jest w siatkę zabezpieczającą, ale może się tak zdarzyć, że włos może przez niego przeniknąć i dostać się do systemu dysz. Oczywiście nie spowoduje to od razu zapchania się dysz, ale ze względów prewencyjnych nie jest to zalecane.

  Samych dysz nie odkręca się, do czyszczenia układu hydromasażu używa się specjalnych środków, więcej na ten temat przeczytacie Państwo w dziale Porady.

 • Co zrobić żeby nie było kamienia? Czy można używać filtry zmiękczające wodę?
  +

  Kamień osadzający się na urządzeniach sanitarnych jest skutkiem wysokiej twardości wody. Twardość wody do pitnej wg. norm polskich wynosi 60-500 mg CaCO3/dm³ i dzieli się następująco:
  - woda bardzo miękka <75 mg CaCO3/dm3
  - woda miękka 75-150 mg CaCO3/dm3
  - woda średnio twarda 150-300 mg CaCO3/dm3
  - woda twarda 300-500 mg CaCO3/dm3
  - woda bardzo twarda >500 mg CaCO3/dm3
  W celu zmiękczenia wody należy używać filtrów do zmiękczania wody które powinny być zamontowane przy zaworach wodnych do których będą podłączone przewody z urządzenia sanitarnego. Montaż powinien być przeprowadzony wg. instrukcji użytkownika filtra przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami hydraulicznymi.

 • Czy kabiny parowe z waszej oferty mają wbudowany pojemnik na olejki zapachowe (aromoterapia)?
  +

  Kabiny prysznicowo-parowe Essente posiadają pojemnik na olejki zapachowe, który zlokalizowany jest w parownicy. Z łatwością można zmienić olejek wyjmując pojemniczek z parownicy. Parownica znajduje się wewnątrz kabiny, najczęściej w dolnej jej części (brodzik, panel tylny).

 • Czy w wannach z hydromasażem jest możliwość używania płynów, olejków, soli leczniczych w trakcie kąpania ? Nie spowoduje to zapchania dysz bądź uszkodzeń przy których stracę gwarancję
  +

  Nasza firma zezwala na stosowanie środków, przeznaczonych do kąpieli bądź higieny ciała. Kąpiel bez aromatycznego olejku czy odrobiny piany już nie daje takiego komfortu a nasze produkty są odpowiednio przygotowane, aby używanie tych środków było bezpieczne. Uważać należy jedynie z wszelkimi kulkami do kąpieli - żaden większy element nie powinien dostać się do pompy - mimo sitka w miejscu poboru wody, może się zdarzyć, iż jakiś element uszkodzi wirnik - nasza rada - pilnujcie kulek zapachowych podczas kąpieli. Wszystkie środki do kąpieli powinny być łatwo rozpuszczalne w wodzie. Należy zwrócić uwagę na różnego rodzaje sole, ponieważ te słabiej jakości bardzo długo rozpuszczają się w wodzie w związku z czym mogą spowodować niewłaściwą pracę pompy wodnej z jej uszkodzeniem włącznie. Używamy więc jedynie środków, na opakowaniu których jest wyraźnie napisane że są przeznaczone do wanien z hydromasażem wodnym!

 • W jaki sposób działa podgrzewacz w wannie? Czy zużywa dużo energii?
  +

  Podgrzewacz wody przydatny jest w wannach dużych tj. o pojemności =>200 litrów i rozmiarach => 1400x1400mm (podstawa wanny) oraz przy długich kąpielach. Przykładowo półgodzinne przebywanie w wannie powoduje, że woda wychładza się, w związku z czym należy dolewać ciepłą wodę z kranu, nierzadko spuszczając wodę do odpływu celem uniknięcia przelewu. Podgrzewacz powoduje utrzymanie potrzebnej temperatury wody bez konieczności dolewania ciepłej wody w kranu. W wannach Essente stosowane są podgrzewacze różnej mocy, najczęściej o mocy 1100/1500W. Oczywiście podgrzewacz powoduje wyższe zużycie energii elektrycznej, jednakże utrzymanie wysokiej temperatury wody w wannie poprzez ciągłe dolewanie wody z kranu również ponosi koszty podgrzania tej wody w instalacji domowej (kocioł na węgiel, gaz itp.) jak też dodatkowe zużycie wody.

  Podgrzewacz włącza się z poziomu elektronicznego panelu sterowania. Wszystkie podgrzewacze stosowane w naszych wannach (jak i w większości takich produktów na rynku) są to tzw. podgrzewacze przepływowe - oznacza to, iż podgrzanie wody następuje poprzez skierowanie jej obiegu do podgrzewacza, zamontowanego na rurach układu hydromasażowego. W związku z tym, aby podgrzać wodę, należy również każdorazowo uruchomić hydromasaż wodny. Jak widać więc w wannie nie ma żadnej zewnętrznej grzałki, umiejscowionej w obudowie, która mogłaby poparzyć ciało osoby kąpiącej się.

 • Czy drobne elementy tj. pokrętła, dysze, profile, rolki, itp. nie zerdzewieją?
  +

  Większość osprzętu wykonana jest ze stali nierdzewnej lub wysokiej jakości masy plastycznej niklowanej z zewnątrz, w związku z czym rdzewienie nie ma miejsca. Oczywiście poszczególne elementy z racji częstego kontaktu z wodą mogą ulec zanieczyszczeniu tak jak wszystkie inne produkty. Należy więc zadbać o czystość wszystkich elementów wyposażenia urządzenia używając do tego celu odpowiednich środków, przeznaczonych do pielęgnacji kabin lub wanien z hydromasażem.

 • Do ilu kg wytrzyma wbudowane siedzisko w kabinie?
  +

  Siedzisko standardowo utrzyma masę ciała do 120kg. Nie należy jednak na nie siadać gwałtownie, gdyż może to grozić urwaniem zawiasów mocujących.

 • Czy w przypadku osoby tęższej nie pęknie brodzik?
  +

  Nie ma takiej możliwości. Brodziki wytrzymują wagę ponad 200kg, stąd bez problemu mogą w kabinie przebywać nawet dwie dorosłe osoby na raz. Akrylowe brodziki posiadają dodatkowe wzmocnienie włóknami żywicy, osadzone są na trwałej stalowej ramie, w związku z tym nawet osoby tęższe mogą swobodnie korzystać z naszych kabin prysznicowych.

 • Czy w kabinie można rozmawiać przez telefon odbierając połączenia? Co to za funkcja i jak ona działa?
  +

  Większość kabin prysznicowych Essente wyposażona jest w możliwość odbierania przychodzących połączeń telefonicznych (dla telefonii stacjonarnej). Głos rozmówcy słyszalny będzie w głośniku kabiny, natomiast osoba kąpiąca się rozmawia poprzez wbudowany mikrofon umiejscowiony w panelu sterowania. Oczywiście należy podłączyć kabel telefoniczny (wyjście kabla znajduje się z tyłu kabiny).

 • Czy kabiny posiadają regulację ciśnienia wody wypływających z dysz? Czy leci to swoją siła jednostajną? Od czego zależy ciśnienie wody?
  +

  Kabiny posiadają regulację ciśnienia wody w kabinie, na takiej samej zasadzie jak reguluje się siłę natrysku np. słuchawki prysznicowej (zwiększając lub zmniejszając strumień wody). Po przełączeniu pokrętłem funkcyjnym na hydromasaż pleców siłę masaży reguluje się głowicą natrysku. Maksymalna siła natrysku natomiast uzależniona jest od ciśnienia wody w instalacji domowej. W przypadku słabego ciśnienia wody w instalacji można zastosować zewnętrzny system hydroforowy (możliwość ta raczej odpada w blokach mieszkalnych), zaś w przypadku zbyt dużego ciśnienia wody należy zastosować reduktory ciśnienia wody (można to zrobić zarówno w mieszkaniach, jak i w domach jednorodzinnych).

 • Czy włączając masaż w wannie pompa wodna/powietrzna działa głośno?
  +

  Poziom głośności pracy pompy uzależniona jest od jej mocy. Im większa moc, tym praca jest głośniejsza. Poziom natężenia dźwięku pomp używanych w wannach Essente wynosi średnio 60-64 dB. Dla porównania: pracująca zmywarka to hałas około 45-55 dB, cicho grające radio – 40 dB, zaś normalna rozmowa – 60 dB. O głośności pracy pompy wodnej lub powietrznej decyduje nie tylko praca urządzenia, ale też sposób zamontowania wanny, na przykład to, czy nóżki mają podkładki tłumiące dźwięk i czy przy montażu wanny zastosowano izolację akustyczną pomiędzy nią a ścianą itp.

 • Ile jest pomp w wannie? Czy decydując się na wannę z masażem powietrznym i wodnym będzie jedna pompa czy dwie oddzielne?
  +

  W wannach Essente stosowane są 1 lub 2 pompy. Jedna pompa odpowiada za hydromasaż wodny, druga za masaż powietrzny.

Pytanie związane z zamówieniami, płatnościami oraz dostawą
 • Czy wszystkie produkty, które są widoczne na Państwa stronie są dostępne od ręki?
  +

  Większość produktów widocznych na naszej stronie jest dostępna od ręki, aczkolwiek część produktów może być dostępna jedynie na zamówienie lub być w trakcie dostawy. Aby sprawdzić jakie produkty są dostępne od ręki prosimy użyć filtra produktów w menu, mogą również użyć Państwo formularza zapytania o produkt, dostępnego w opisie szczegółowym produktu.

Do góry Poprzednia strona: Mapa serwisu Sigma Trade || Następna strona: Poleć nas swoim znajomym